corse4b

  • Zmniejsz czcionke na stronie
  • Standardowy rozmiar
  • Powieksz czcionke na stronie
Home Porady i informacje Autostop

Autostop na Korsyce

Na Korsykę można również wybrać się autostopem.

Jest to dość duża odległość, ale dla zapalonych autostopowiczów i dla tych którzy koniecznie chcieliby odwiedzić wyspę,  a dysponują niewielkimi funduszami, na pewno nie będzie sprawiać to problemu.
Najlepiej jechać przez Niemcy i Francję lub ewentualnie Niemcy, Francję i Włochy.
Przejazd przez Austrię i Szwajcarię zdecydowanie odradzam. Złapać "okazje" w tych krajach jest bardzo ciężko, dlatego polecam inna trasę.
Do 48 godzin można spokojnie dostać się do Marsylii (Francja) lub La Spezia we Włoszech i dalej promem do Calvi lub Bastii.

Polecana trasa to Goerlitz/Zgorzelec - Dresden - Gera - Erfurt - Eisenach - Giessen - Frankfurt/Main - Karlsruhe - Friburg - Mulhouse - granica FR - Belfort - Besancon - Beaune - Lyon - Valence - Orange - Marseille (ewentualnie dalej Marseille - Nice -Toulon ).
Nie jest to wprawdzie najkrótsza droga, bo jadąc własnym samochodem można pokonać ta trasę inaczej, np. przez Czechy i Austrię, ale  jest za to najbardziej uczęszczaną.
W/w trasa to bardzo ruchliwe i uczęszczane autostrady i drogi, a poza tym dość ciekawa , ponieważ po drodze można zwiedzić naprawdę sporo.

Podróżowanie stopem na Korsyce nie jest trudne, ale ze względu na bardzo małe natężenie ruchu do łatwych nie należy.
Ze względu na dość słabą komunikacje na Korsyce, czasem jest to jedyna możliwość aby przemieścić się z miasta do miasta, gdy nie mamy własnego samochodu lub pieniędzy na jego wypożyczenie.
Poruszając się autostopem ( nie tylko po Korsyce ale tez w innych krajach europejskich) należy pamiętać o tabliczce z nazwa miasta dokad jedziemy, bardzo często ułatwia to podróżowanie.

 

Korsyka - Wakacje na Korsyce

Korsyka - Bilety promowe

Bilety promowe na Korsyke