corse4b

  • Zmniejsz czcionke na stronie
  • Standardowy rozmiar
  • Powieksz czcionke na stronie
Home Porady i informacje Bezpieczenstwo

Bezpieczenstwo na Korsyce

Pomimo ze na Korsyce działa kilka ruchów separatystycznych, walczących o niepodległość wyspy to na Korsyce jest bardzo bezpiecznie.
Turystyka na Korsyce stanowi ogromna część wszystkich dochodów na wyspie, dlatego jakakolwiek działalność tych grup w czasie sezonu turystycznego oznaczałyby ogromne problemy finansowe jej mieszkańców.

Jeżeli już dochodzi do jakichkolwiek zamachów terrorystycznych to ich celem nie są nigdy turyści, a jakakolwiek działalność separatystów odbywa się zawsze poza sezonem turystycznym.
Zdarza się, ze przed dokonaniem jakiegokolwiek zamachu, hotele są przeszukiwane aby nie wyrządzić żadnych szkód turystom. Separatyści wiedza doskonale, ze nawet niepodległa Korsyka nie poradzi sobie gospodarczo bez przyjeżdżających na wyspę turystów.
Na Korsyce jest zdecydowanie bardziej bezpiecznie niż w Egipcie czy Turcji.

Narodowy Front Wyzwolenia Korsyki (Front de Libération Nationale de la Corse, FNLC) oraz inne tego typu organizacje są zwolennikami poszerzenia autonomii wyspy tzn. większej promocji języka korsykańskiego, większych uprawnień regionalnego samorządu oraz zwolnień od niektórych podatków państwowych. Rzad w Paryżu obawia się jednak tych dążeń, gdyż mogłoby to zagrozić jedności całego państwa francuskiego.
Jak dotychczas ruchy niepodległościowe nie zdobyły nigdy większości w czasie wyborów na wyspie, co wskazuje na brak odpowiedniego poparcia wśród mieszkańców.

Jeśli nagle, gdzieś na szlaku zobaczymy mężczyzn z flintami to nie są to żadni terroryści, tylko myśliwi. Korsyka to dobre miejsce dla myśliwych, którzy polują tutaj najczęściej na dzikie świnie, które żyją tutaj na wolności. Na Korsyce ciężko jest znaleźć jakiś znak drogowy, który nie byłby podziurawiony przez myśliwych.

 

Korsyka - Wakacje na Korsyce

Korsyka - Bilety promowe

Bilety promowe na Korsyke